Meet the Team
School Leadership Team | ||
Sali Goodrich | Headteacher | |
Gemma Hobson | Deputy Head | |
Sarah Delahunty | Deputy Head | |
Rachael Carvill | Assistant Head (SENCo) | |
Laura Wareing | Assistant Head (Curriculum) | |
|
| |
Middle Leaders | ||
Alison Lucas | Pastoral Leader (Inclusion & Alternative Provision) | |
Gwen Murray | Curriculum Leader (BOOST & CLA) | |
Samantha Roach | Key Stage Leader (KS1/2) | |
Soodesh Roopchund | Business Manager | |
Ross Thompson | Strategic Safeguarding Manager | |
Sheila Twomey | Curriculum Leader (Maths) | |
Matt Westwood | Curriculum Leader (Creative Arts) | |
|
| |
Teachers | ||
Amara Ahmad | Primary | |
Faria Ali | Maths and Finance | |
Jo Baker | English | |
Rachael Carvill | Princes Trust | |
Terence Dale | Science | |
Sarah Delahunty | English | |
Gemma Hobson | Outdoor and Physical Education | |
Sally Greenwood | Hair & Beauty | |
Yemi Hughes | Secondary Teacher | |
Simon Letts | Maths, Science, Outdoor and Physical Education | |
Gwen Murray | Technology | |
Samantha Roach | Primary | |
Greg Roachford | Secondary Teacher | |
Matthew Scanlan | Outdoor and Physical Education | |
Sheila Twomey | Maths | |
Laura Wareing | Art | |
Matthew Westwood | Art & Media | |
|
| |
Education Support Staff | ||
Vicky Anderson | Lead On-Call | |
Lucy Conrad | Career and Destination Officer | |
Michele Fendick | Cover Supervisor | |
Vivien Good | Education Project Worker | |
Lorraine Lione | On-Call Support | |
Megan London | Curriculum Support Assistant (Creative Arts) | |
Alison Lucas | Pastoral Leader (Inclusion and Alternative Provision) | |
Michele Matthews | Cooking Assistant | |
Terry Regan | Curriculum Support Assistant (Inclusion) | |
Sophie Reino | Curriculum Support Assistant (English) | |
Katy Wittenberg | Transition Coach | |
Pastoral Team | ||
Elaine Berriman | Outreach Worker | |
Michelle Cullen | Outreach Worker DVA | |
Jodie Desai | Specialist Outreach Worker and DSL | |
Georgia Edwards | Outreach Worker | |
Natalie Floyd | Outreach Worker DVA | |
Jackie Lawrence | Specialist Safeguarding Lead & DSL | |
Pauline Hayes | Outreach Specialist & DSL | |
Deborah Martyn | Outreach Specialist & DSL | |
Chloe Morris | Outreach Worker | |
Codie Roy | Outreach Worker | |
Ross Thompson | Strategic Safeguarding Manager & DSL | |
Peter Triggs | Outreach Worker | |
|
| |
SEN Team | ||
Jennie Blake | Lead Learning Support Assistant | |
Rachael Carvill | SENCo | |
Roberta Kent-Turner | Learning Support Assistant | |
Gwen Murray | Curriculum Leader (BOOST) | |
Mary Stapleton | Assistant SENCo | |
Sheila Twomey | Assessment Teacher | |
Primary Team
Amara Ahmad | Primary Teacher |
Marina Bonnin Robles | Primary Teaching Assistant |
Jodie Desai | Specialist Outreach Worker and DSL |
Olivia Hough | Apprentice Teaching Assistant |
Samantha Roach | Primary Teacher (Key Stage Leader) |
Administration and Support Services
Sharon Foster | Receptionist |
Neslihan Furlan | Finance Assistant |
Lisa Heyna | ICT Systems Coordinator |
Annabel Johnson | Examinations Officer |
Fiona Lynch | Finance Officer |
Mirela Meehan | Attendance Officer |
Graham Newman | Premises Manager |
Rebecca O'Donnell | Admissions and Administrative Assistant |
Benn Offei | Facilities Assistant |
Evelyn Otim | Facilities Assistant |
Soodesh Roopchund | Business Manager |
Tanya Sarbutts | HR Officer |
Nana Sarpong | Facilities Assistant |
Marie Sunervo | Senior Finance Officer |
Melissa Warner | PA to Headteacher and Clerk to Governors |
Kieran Wootton | Assistant Technician |